Žuvinto biosferos rezervatas UNESCO Pasaulio paveldo sąraše
Žuvinto biosferos rezervatas
Gamtininko Jono pasakojimas
Žuvinto rezervatas yra lyg gyvas, pulsuojantis organizmas. Dirbu čia jau septintus metus, bet jo gausinga neliesta gamta mane iki šiol stebina. Žuvinto vardą, žinia, labiausiai garsina paukščiai, tačiau jame prieglobstį randa ir daug kitų nykstančių gyvūnų bei augalų rūšių. Šlapiose Žuvinto pievose peri vienas rečiausių Europoje paukščių giesmininkų – meldinė nendrinukė.
Žuvinte jų populiacija nunyko, todėl buvo sugalvota atkelti jų iš kitų vietovių. Dabar jau galime pasidžiaugti, kad pirmosios 2018 m. iš Baltarusijos atvežtos nendrinukės Lietuvą laiko savais namais ir pavasarį grįžta būtent čia.
Rūšys nyksta ne po vieną, tad saugant nendrinukę, saugomas visas kompleksas, visas Žuvinto biosferos rezervatas. Žinoma, kas nors galėtų priekaištauti, kad tiek daug pastangų ir pinigų skiriama vienam paukšteliui išsaugoti, tačiau veikla ilgalaikė, naudinga ne tik visam rezervatui, o ir labai svarbi simboliškai – kaip viltinga galimybė atkurti žmogaus suniokotą gamtinę pusiausvyrą.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2011 m. birželio 28 – liepos 1 d. Drezdene, Vokietijoje, vykusioje 23-ojoje UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ Tarptautinės koordinuojančios tarybos sesijoje priimtas sprendimas dėl Žuvinto biosferos rezervato įtraukimo į Pasaulinį UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ biosferos rezervatų tinklą. Tai pirmoji Lietuvos vietovė Pasauliniame UNESCO biosferos rezervatų tinkle.
UNESCO Pasaulio paveldo sąrašuose – visai žmonijai reikšmingos materialaus ir nematerialaus kultūros paveldo, gamtos, dokumentinio paveldo vertybės. Lietuva UNESCO nare tapo 1991-ųjų metų spalio mėnesį.